Pokládka PVC podlahy

PVC je jednou z nejprodávanějších podlahových krytin. Nabídka barev a vzorů je velmi pestrá a vybírat je možné například i z přírodních designů: dřevo, bambus nebo kámen. Díky této pestrosti lze v místnosti vše sladit a docílit preferovaného stylu interiéru. Podlahová krytina z PVC je hygienická a trvanlivá, nevyžaduje žádnou speciální péči.  PVC podlahové krytiny vynikají dlouhou životností a vysokou odolností. Jsou zárukou tepelné a zvukové izolace a příjemné na došlap. PVC krytiny jsou rovněž cenově dostupné.

Stejně jako u jiných podlahových krytin, i u PVC je ze všeho nejpodstatnější a pro výsledek rozhodující, aby byl dokonale připravený podklad. Ten by měl být rovný, hladký, nesmí obsahovat trhliny, musí být suchý a očištěný. Jakákoliv případná nerovnost je pod linoleem výrazně viditelná. Nerovnosti lze odstranit tak zvaným stěrkováním.

Pokládka PVC podlahy vyžaduje také svou ideální teplotu. Ta by se v místnosti měla pohybovat okolo 18 °C. Vlhkost vzduchu by neměla přesáhnout 75 % a vlhkost pokladu 3%.

Zvolte profesionální služby

Podlaháři mají mnoho zkušeností s realizacemi. Nejde jenom o řádné zařezání podlahy okolo stěn, ale také o:

  • perfektní zaměření
  • podlahu tvoří detail, tedy přesné oříznutí, položení a nalepení
  • perfektní spojení rolí teplým či studeným svárem
  • doplnění přechodových lišt, schodové hrany apod.

Údržba a ošetření

Pro údržbu PVC doporučujeme používat výhradně produkty, které jsou vymezeny na tyto krytiny. Ty Vám při pravidelném opatrování zaručí její dlouhou životnost. Podlahu je možné vysávat, zametat i vytírat.

Na co si dát pozor:

  • Ostré předměty způsobují na povrchu mechanické poškození.
  • PVC podlahu neumývejte prostředkem s chlorovými přísadami.
  • Podrážky bot nebo jiné gumové předměty (například chrániče nábytku, kolečka u židlí …) mohou zanechat na podlaze skvrny.