Pokládka vinylu

Vinylové podlahy jsou v současné době velmi oblíbené. Patří do kategorie umělohmotných podlah. Množství dostupných designů zaručuje, že si vyberete do interiéru přesně to, co hledáte. Vinylové podlahy velice dobře imitují dřevo, dlažbu, mramor nebo třeba kov.

Výhodou je jejich snadná údržba, odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům a poměrně nízká cena. Vinyl je vhodný do místností, kde se nachází lednička nebo pračka, protože je zde riziko vytopení. Má tichý nášlap a je vhodný pro podlahové topení. Jedna z neocenitelných předností vinylové podlahy oproti PVC krytině je, že se neprodává v rolích, ale jako dílce. Díky tomu, že se nedá srolovat, nedochází při pokládce k ohýbání rohů.

Existují tři různé typy vinylových podlah, lišící se zejména konstrukcí a tedy i pokládkou vinylové podlahové krytiny:

  • lepená vinylová podlaha
  • plovoucí / zámková vinylová podlaha
  • samolepící vinylová podlaha

Nejlepší podmínky k instalaci jsou: minimální teplota dané místnosti by měla být 18 ° C, maximální vlhkost vzduchu 70% a bez přímého slunečního světla před i po instalaci. Důležitou roli před samotnou pokládkou hraje rovný, hladký, čistý a suchý podklad. Pokud je plný nerovností, je nutné stěrkování. Podlaha přesně obkresluje veškeré kostrbatosti. Dokonalý podklad má vliv na kvalitně odvedenou práci a životnost vinylu.

Po nalepení je nezbytné vyčkat, než lepidlo zaschne (2 – 3 hodiny). Po této době je možné podlahu začít používat.

Nechte pokládku na odbornících

Jako každá pokládka, i pokládka vinylové podlahy má svá úskalí, proto je lepší zvolit profesionální přístup. Podlaháři vědí, jak by měly být pásy pokládány v místnostech úzkých, malých, čtvercových … Na směru pokládky záleží. Ne každý dokáže správně spojit sousední pásy a tím docílit dodržení jednotného vzhledu. Důležitá je také volba správného lepidla. Samotné špatné nalepení vylučuje pozdější opravu nesprávně položených či poškozených míst.